Tule pelaamaan lippupalloa!

Northern Lights järjestää 27.-30.6. yli 17-vuotiaille miehille suunnatun, kaksi iltaa kestävän lippupalloturnauksen, jonka aikana ratkotaan täysin epävirallisesti kaupungin kovimman lippupalloporukan titteli.

Sisältöön

Lippupallo on amerikkalaista jalkapalloa muistuttava pallopeli, jota pelataan ilman suojavarusteita ja hyvin pienellä kontaktilla. Northern Lights järjestää heti juhannuksen jälkeen Castrenin kentällä pienimuotoisen lippupalloturnauksen. Turnaukseen kuuluu kaksi puolentoista tunnin pelipäivää maanantaina ja torstaina. Torstaina pelattavissa sijoitusotteluissa ratkotaan turnauksen voittaja.

Joukkueet koostetaan sekä seuran omista pelaajista että seuraan kuulumattomista. Turnaus on näin ollen kaikille avoin riippumatta siitä, oletko seuran jäsen tai oletko aiemmin pelannut lippupalloa. Leikkimielisen, mutta samalla hampaat irvessä pelattavan turnauksen osallistumismaksu on 2€ per pelaaja.

Ilmoittaudu turnaukseen web-lomakkeen kautta! Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.

Tule katsomoon kesällä