Northern Lights Football

Avoimet jenkkifutistreenit Oulussa

Kiinnostaako jenkkifutis? Tule tutustumaan lajiin 11.12. ja 18.12. Oulussa Garam Masala Areenalla!

Mitä? Kuka?

Vuonna 1982 perustettu Oulu Northern Lights järjestää amerikkalaisen jalkapallon toimintaa miehissä ja naisissa. Joukkueiden pelikaudet päättyivät elokuussa, ja nyt valmistaudutaan kauteen 2023. Syksy on aikaa, jolloin moni uusi harrastaja tutustuu lajiin.

Jenkkifutisjoukkueen pelaajamäärä on useita muita lajeja suurempi, jopa 40-50 pelaajaa! Seuramme joukkueet eivät ole täynnä, ja otamme todella mielellämme uusia harrastajia mukaan toimintaan. Uusi harrastaja on meille enemmän kuin tervetullut, joten sovit varmasti porukkaan 😌👋

Miesten joukkue järjestää avoimet harjoitukset joulukuussa

Oletko ajatellut, millaista jenkkifutiksen harrastaminen voisi olla? Juuri nyt on erinomainen tilaisuus tulla kokeilemaan! Miesten joukkueemme järjestää joulukuussa kaksi ilmaista avointa harjoitusta, joihin kaikki ovat tervetulleita. Pääset tutustumaan lajiin ohjatusti – tarvitset vain tekonurmelle sopivat kengät ja juomapullon. Avoimissa harjoituksissa ei tarvita erikoisvarusteita, kuten kypärää tai hartiasuojia.

Milloin?

maanantai 11.12. klo 20:15
maanantai 18.12. klo 20:15

Missä?

Garam Masala Areena / Oulun Jalkapallohalli
Isokatu 102, 90120 Oulu
Google Maps

Lisätietoa ja ilmoittautuminen

Ilmoittautu mukaan tai kysy lisää! 😉👍

Matias Ahola
Tel. / WhatsApp +040 7441367